Staff Directory

Please use the searchable Directory below to contact SHE Staff.

Primary Teachers
KINDERGARTEN
Lisa Cellar (Full-Day)
Natilee Liesemeyer (Full-Day)
Rebecca Wright (AM/PM)

1ST GRADE
Monique Conley
Stacy Hamilton-Jones
Melinda Humphrey
Danica Whitcomb

2nd GRADE
Stephanie Amella
Morgan Colander
Rebecca Grodzicki
Sheryl Slechta

3rd GRADE
Anna Dupree
Audrey McDowell
Liz Wulf

Specials Teachers
Bonnie Apol, Physical Education
Kim D'Arthenay, Art
Stacie Emory, Music
Jennifer Brown, Technology



Intermediate Teachers
4th GRADE
Jenny Bigbey
Katie Davidson
Holly Norlin
Tim Pratt

5th GRADE
June Catto
Renee Klus
Shay Watson

6th GRADE
Heidi Clarke
Louis Mancuso
Laura Muise

Intervention Teachers
Tammy Lehn, Speech/Language Pathologist
Amanda Gutierrez, Speech/Language Pathologist
Shuka Hall, Psychologist
Tracey Bowman, Social Worker
Jennifer Tracy, English Language Development
Tiffani Greenway, SSN Teacher
Susan Bartholio, Reading Recovery
Lisa McCormick, Reading Recovery
Monica Allen, READ Coordinator
Danielle Kolojay, RtI Specialist
Stephanie Brink, RtI/MTSS Specialist
Karen Voegle, Gifted and Talented Specialist
Ryan Stitt, Moderate Needs Specialist
Jennifer Phillips, Occupational Therapist
Peggy Owen, IEP Assessment Specialist

Office Staff
Stacey Roberson, Principal
Janelle Ranford, Assistant Principal
Megan Coyle, Principal's Secretary
Gayle Janes, Registrar
Nina Scheffels, Office Clerk/Health Aide
Ray Hurt, Building Engineer
Jacki DeGolyer, RN, School Nurse Consultant
Maureen Pandolfi, BASE Director
Janet  Wakefield- Kitchen Manager
Preschool

Educational Assistants
Becky Anderson - EA-SSN
Kathy Andrews, Library
Jean Doss - EA
Susan Girard - EA-SSN
Ninna McMahon - EA-Kindergarten
Kenna Meachum - EA
Ginny Miller - EA-SSN
Heidi Oldani - EA-SSN
Dixie Payne - EA-Lunch/Recess
Sherry Quezada - EA-SSN
Peggy Robbins - EA-SSN
Alma Salgado - EA
Areej Sawaged - EA-SSN
Jyll Scott - EA-Kindergarten
Tracey Sosnowski -EA-Lunch/Recess
Danita Tangeman - EA-SSN
Allison Wamsley - EA-SSN
Kara Wilks - EA-Homebound